19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
100. YILIN GENÇLİK PERSPEKTİFLERİ SERGİSİ
ACI KAYBIMIZ...
"Gelecek Hacettepe" Sergisi
Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen Fakültemizin değerli akademisyen sanatçılarının seçkin eserlerinin sergileneceği "Gelecek Hacettepe" isimli sergimizi onurlandırmanızı dileriz.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygı, minnet ve hasretle anıyoruz.
23 Nisan Ulsal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygı, minnet ve hasretle anıyoruz.
Hacettepe Üniversitesi G.S.F Grafik Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Hüseyin Bilgin
Cumhuriyet100 Öğretim Elemanları Sergi Davetiyesi için Tıklayınız...
Çok Yaşa Cumhuriyet.
Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Yolunda yürüdüğümüz 100 yıl Kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e layık olmak için çok çalışacağımız, bu vatanı kanlarıyla sulayanlar için, geleceğimizi kurmak ve ilimle, fenle, irfanla elimizden geleni yapacağımız hususunda her daim olduğu gibi bugün de söz veriyoruz.
100. yıl Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun...
Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Mustafa Kemal ATATÜRK'e layık olmak için çok çalışacağımız, bu vatanı kanlarıyla sulayanlar için, geleceğimizi kurmak ve ilimle, fenle, irfanla elimizden geleni yapacağımız hususunda her daim olduğu gibi bugün de söz veriyoruz. 100. Yılında ve Cumhuriyetimizin sonsuza değin bekçileriyiz. Şehit ve Gazilerimizi Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve hasretle selamlıyoruz. Bayramınız kutlu olsun.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Yolunda yürüdüğümüz 100 yıl Kutlu olsun.
Dünya tarihinin seyrini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün büyük eseri demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır. 100. yıl kutlu olsun.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Yolunda yürüdüğümüz 100 yıl Kutlu olsun.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e layık olmak için çok çalışacağımız, bu vatanı kanlarıyla sulayanlar için, geleceğimizi kurmak ve ilimle, fenle, irfanla elimizden geleni yapacağımız hususunda her daim olduğu gibi bugün de söz veriyoruz. 100. yıllık Cumhuriyetimizin sonsuza değin bekçileriyiz. Şehit ve Gazilerimizi Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve hasretle selamlıyoruz. 100. yılımız bayramımız kutlu olsun.
Cumhuriyetimizin 100. yılını Uluslararası misafirlerimizle XIII. Uluslararası Macsabal İpek Yolu Sempozyumu kapsamında kutladık.
Cumhuriyetimizin 100. yılını XIII. Macsabal İpek Yolu Sempozyumu kapsamında Uluslararası sanatçılarımızla kutladık.
KING.KRAL.MIDAS.GORDION
KING KRAL MIDAS GORDION Anadolu Medeniyetleri Müzesinde...
Başkent Kültür Yolu Festivali “Uluslararası Kral MİDAS” Çalıştay ve Sergisi
2022-2023 Mezuniyet Törenimiz
2022-2023 Mezuniyet Törenimiz gerçekleşti. Mezunlarımızı kutluyor, başarılar diliyoruz.
2022-2023 Eğitim - Öğretim Yılı Mezuniyet Sergisi
Sanat ve Tasarımın bilimle işbirliğinde İLK ve TEK...
Fakültemiz aktif yapısıyla çağdaş müfredatıyla 1 Numara
Fakültemiz çağdaş sanat ve tasarım müfredatı her sene yenilenen ve gelişen yapıya sahiptir.
Güzel Sanatlar Fakültesi:
Fakültemiz Araştırma Üniversitesi Misyonuyla bilim ve sanatın birlikteliğine odaklanan öğrenci ve araştırma odaklı, Disiplinlerarası, TÜBİTAK Projeleriyle, Yerel ve Evrensel Kültüre katkı niteliğinde Kültürel Projeleriyle ve Sosyal Sorumluluk Projeleriyle 1 Numara.
Fakültemiz yetiştirdiği dünya çapında sanat ve tasarımcılarıyla gurur duyuyor...
Fakültemiz Desen Kursları için ayrıtılı bilgi yasamboyu.hacettepe.edu.tr
Fakültemiz Desen, Heykel ve Takı Kursları için başvurular başladı.
GENÇ SANAT: 9. GÜNCEL SANAT PROJE YARIŞMASI
yaratıyoruz / we create: Nurol tech. İleri teknoloji ve sürdürülebilir güzelliğin keşfi

Sanat ve tasarım, hemen her alanda olduğu gibi sürdürülebilirlik konusunda da önemli değişim unsurlarıdır. Gelecek ve gelecek beklentilerine bağlı bir kavram olan sürdürülebilirlik sanat+tasarıma ihtiyaç duyar. Sürdürülebilirliğin duygular ve yaşam tarzları gibi sezgisel kavramlarla ilgili yanı, teknik akılcılığın ilerisine bakan deneyimlere yani sanat ve tasarımın yöntemlerine muhtaçtır. Sürdürülebilirlik, sahiplenilme, katılım sağlama ve sunumu açısından da sanat ve tasarımın önereceği yeni yaşam biçimlerine bağımlıdır. 

Sanat ve tasarım ve özellikle kültür endüstrileri toplumsal değişim ajanları olarak önemli roller oynayabilir. Sanat aynı zamanda alternatif gerçekleri sembolize ederek insan bilincini geliştirebilir. Sanatçılar, değişimi teşvik etme, kolaylaştırma ve kanalize etme açısından olduğu kadar, mevcut bilgi, beceri ve rutinlere meydan okuyan yaklaşımlarıyla sürdürülebilir kalkınmada potansiyel etkiye sahiptir. Sürdürülebilirliğe doğru değişim; DIY ürünler kullanma, yeni yaşam tarzları tasarlama ve farklı ilgi alanları edinme, dünyayı farklı değerlendirme, nesneleri farklı şekillerde görme, işleri farklı şekillerde yapma, geleceğin veya çoklu geleceğin vizyonları ve beklentileriyle de ilgilidir.

Hacettepe Üniversitesi Araştırma Misyonuyla, Güzel Sanatlar Fakültesi olarak tasarımcı ve sanatçıların sürdürülebilirlik projelerinde aktif katılımlarıyla yeni ürünler geliştirmek üzere Nurol Teknoloji A.Ş. ile “ileri teknolojiyle güzelliğin yeniden keşfi” ortak bir yaratma/geliştirme kültürü oluşturma konusunda bir araya geliyoruz. 

Sanat ve bilim arasındaki sınırlarda dolaşarak, deneyimlerle duyguları ve rasyonel bilgiyi birleştirerek; tıp, askeri, telekomünikasyon alanlarında kullanımı ve önemi artan ileri teknolojik seramiklerin yeniden kullanımı ve geri dönüşümü için fikirler, ürünler ve eserler geliştireceğiz.

Nurol Tech etkinlik içeriği için tıklayınız.

Hepinize başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Nadire Şule ATILGAN
Dekan