2022-2023 Eğitim - Öğretim Yılı Mezuniyet Sergisi
GENÇ SANAT: 9. GÜNCEL SANAT PROJE YARIŞMASI
BASE 2023 başvuruları başladı
İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün olarak tarihe geçen Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından 19 Mayıs 1919, tarihi önemi nedeniyle Atamız tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün olarak tarihe geçmiştir. Atatürk Türk gençliğine olan güvenini;

“Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” sözleriyle ifade etmiştir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarihi yolculuk Türk Milleti için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcıdır. 

19  Mayıs aydınlık bir geleceğe olan inancın günüdür; yeninin günüdür; fikirlerdeki yeniliği anlatır. Atamızın sonsuza kadar izindeyiz yarınlar için umudumuz ve ilhamımız onun gösterdiği yol ve vasiyetindedir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 

Prof. Dr. Nadire Şule ATILGAN
Dekan