HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ 2024 YILI MEZUNİYET SERGİSİ AÇILIYOR
"Gelecek Hacettepe" Sergisi
Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen Fakültemizin değerli akademisyen sanatçılarının seçkin eserlerinin sergileneceği "Gelecek Hacettepe" isimli sergimizi onurlandırmanızı dileriz.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Yolunda yürüdüğümüz 100 yıl Kutlu olsun.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e layık olmak için çok çalışacağımız, bu vatanı kanlarıyla sulayanlar için, geleceğimizi kurmak ve ilimle, fenle, irfanla elimizden geleni yapacağımız hususunda her daim olduğu gibi bugün de söz veriyoruz. 100. yıllık Cumhuriyetimizin sonsuza değin bekçileriyiz. Şehit ve Gazilerimizi Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve hasretle selamlıyoruz. 100. yılımız bayramımız kutlu olsun.
Grafik Bölümü Kurucusu Prof. Hüseyin Bilgin'i kaybettik...
Resim Bölümü Kurucusu Prof. Zafer GENÇAYDIN'ı kaybettik...
Sanat ve Tasarımın bilimle işbirliğinde İLK ve TEK...
Fakültemiz aktif yapısıyla çağdaş müfredatıyla 1 Numara
Fakültemiz çağdaş sanat ve tasarım müfredatı her sene yenilenen ve gelişen yapıya sahiptir.
Güzel Sanatlar Fakültesi:
Fakültemiz Araştırma Üniversitesi Misyonuyla bilim ve sanatın birlikteliğine odaklanan öğrenci ve araştırma odaklı, Disiplinlerarası, TÜBİTAK Projeleriyle, Yerel ve Evrensel Kültüre katkı niteliğinde Kültürel Projeleriyle ve Sosyal Sorumluluk Projeleriyle 1 Numara.
Fakültemiz yetiştirdiği dünya çapında sanat ve tasarımcılarıyla gurur duyuyor...
Fakültemiz Desen Kursları için ayrıtılı bilgi yasamboyu.hacettepe.edu.tr
Fakültemiz Desen, Heykel ve Takı Kursları için başvurular başladı.
İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün olarak tarihe geçen Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından 19 Mayıs 1919, tarihi önemi nedeniyle Atamız tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün olarak tarihe geçmiştir. Atatürk Türk gençliğine olan güvenini;

“Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” sözleriyle ifade etmiştir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarihi yolculuk Türk Milleti için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcıdır. 

19  Mayıs aydınlık bir geleceğe olan inancın günüdür; yeninin günüdür; fikirlerdeki yeniliği anlatır. Atamızın sonsuza kadar izindeyiz yarınlar için umudumuz ve ilhamımız onun gösterdiği yol ve vasiyetindedir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 

Prof. Dr. Nadire Şule ATILGAN
Dekan