13. Ulusal Sanat Sempozyumu
Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ulusal Sanat Sempozyumlarının 13.sü için başvurular değerlendirmeye alındı. Sempozyumda görüşmek dileğiyle
Fakültemiz çağdaş sanat ve tasarım müfredatı her sene yenilenen ve gelişen yapıya sahiptir.
Kore Kültür Merkezi Direktörü ziyareti
Kore Kültür Merkezi Direktörü Park, Kee HOUNG'u ağırladık.
İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün olarak tarihe geçen Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından 19 Mayıs 1919, tarihi önemi nedeniyle Atamız tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün olarak tarihe geçmiştir. Atatürk Türk gençliğine olan güvenini;

“Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” sözleriyle ifade etmiştir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarihi yolculuk Türk Milleti için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcıdır. 

19  Mayıs aydınlık bir geleceğe olan inancın günüdür; yeninin günüdür; fikirlerdeki yeniliği anlatır. Atamızın sonsuza kadar izindeyiz yarınlar için umudumuz ve ilhamımız onun gösterdiği yol ve vasiyetindedir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 

Prof. Dr. Nadire Şule ATILGAN
Dekan