Cumhuriyet100 Öğretim Elemanları Sergi Davetiyesi için Tıklayınız...
Çok Yaşa Cumhuriyet.
Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Yolunda yürüdüğümüz 100 yıl Kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e layık olmak için çok çalışacağımız, bu vatanı kanlarıyla sulayanlar için, geleceğimizi kurmak ve ilimle, fenle, irfanla elimizden geleni yapacağımız hususunda her daim olduğu gibi bugün de söz veriyoruz.
100. yıl Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun...
Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Mustafa Kemal ATATÜRK'e layık olmak için çok çalışacağımız, bu vatanı kanlarıyla sulayanlar için, geleceğimizi kurmak ve ilimle, fenle, irfanla elimizden geleni yapacağımız hususunda her daim olduğu gibi bugün de söz veriyoruz. 100. Yılında ve Cumhuriyetimizin sonsuza değin bekçileriyiz. Şehit ve Gazilerimizi Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve hasretle selamlıyoruz. Bayramınız kutlu olsun.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Yolunda yürüdüğümüz 100 yıl Kutlu olsun.
Dünya tarihinin seyrini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün büyük eseri demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır. 100. yıl kutlu olsun.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Yolunda yürüdüğümüz 100 yıl Kutlu olsun.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e layık olmak için çok çalışacağımız, bu vatanı kanlarıyla sulayanlar için, geleceğimizi kurmak ve ilimle, fenle, irfanla elimizden geleni yapacağımız hususunda her daim olduğu gibi bugün de söz veriyoruz. 100. yıllık Cumhuriyetimizin sonsuza değin bekçileriyiz. Şehit ve Gazilerimizi Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve hasretle selamlıyoruz. 100. yılımız bayramımız kutlu olsun.
Cumhuriyetimizin 100. yılını Uluslararası misafirlerimizle XIII. Uluslararası Macsabal İpek Yolu Sempozyumu kapsamında kutladık.
Cumhuriyetimizin 100. yılını XIII. Macsabal İpek Yolu Sempozyumu kapsamında Uluslararası sanatçılarımızla kutladık.
KING.KRAL.MIDAS.GORDION
KING KRAL MIDAS GORDION Anadolu Medeniyetleri Müzesinde...
Başkent Kültür Yolu Festivali “Uluslararası Kral MİDAS” Çalıştay ve Sergisi
2022-2023 Mezuniyet Törenimiz
2022-2023 Mezuniyet Törenimiz gerçekleşti. Mezunlarımızı kutluyor, başarılar diliyoruz.
2022-2023 Eğitim - Öğretim Yılı Mezuniyet Sergisi
Sanat ve Tasarımın bilimle işbirliğinde İLK ve TEK...
Fakültemiz aktif yapısıyla çağdaş müfredatıyla 1 Numara
Fakültemiz çağdaş sanat ve tasarım müfredatı her sene yenilenen ve gelişen yapıya sahiptir.
Güzel Sanatlar Fakültesi:
Fakültemiz Araştırma Üniversitesi Misyonuyla bilim ve sanatın birlikteliğine odaklanan öğrenci ve araştırma odaklı, Disiplinlerarası, TÜBİTAK Projeleriyle, Yerel ve Evrensel Kültüre katkı niteliğinde Kültürel Projeleriyle ve Sosyal Sorumluluk Projeleriyle 1 Numara.
Fakültemiz yetiştirdiği dünya çapında sanat ve tasarımcılarıyla gurur duyuyor...
Fakültemiz Desen Kursları için ayrıtılı bilgi yasamboyu.hacettepe.edu.tr
Fakültemiz Desen, Heykel ve Takı Kursları için başvurular başladı.
GENÇ SANAT: 9. GÜNCEL SANAT PROJE YARIŞMASI
KING KRAL MIDAS GORDION

Fakültemiz araştırma etkinliklerinden 40. yılımıza özel "KingKral Mıdas Gordion", Kral Midas’ın hikayelerinin ışığında 21. yüzyıl kültür endüstrilerine kaynak olabilecek sanat ve tasarım eserleri geliştirmek ve uluslararası farkındalığı artırmak üzere gerçekleştirilen bir etkinliktir. Kültür varlıklarının sahiplenişlmesi ve bilinirliklerinin artırılması misyonuyla yola çıkan etkinlik davetli ulusal ve uluslararası seçkin sanatçılarla gerçekleşmiştir.

Dünya edebiyatını şekillendiren Antik Yunan ve Roma Mitolojileri de dahil olmak üzere pek çok mitolojik hikâyeye konu olmuş olan MÖ 738 – MÖ 696 yılları arasında yaşamış en ünlü Frig Kralı; Asurlular için Muşkili Mita olarak bilinen Kral Midas; Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Uluslararası KRAL MİDAS GORDİON etkinliği ile yeniden yorumlandı. Dokunduğu her şeyi altına çeviren, kulaklarının eşek kulakları olmasıyla ünlü Kral Midas’ın hikayeleri Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde 2 ve 3 boyutlu ürünlerle ve 21. Yüzyıl heykeli olarak nitelendirilen, aynı zamanda dijital oyun, animasyon, fantastik film sektörü gibi pek çok kültür ürününü şekillendiren ARTOYS kapsamında ele alınarak yeni eserler geliştirildi. Antik Roma dönemine kadar Anadolu’da varlığını sürdüren, Frig kültürü ulusal ve uluslararası davetli seçkin sanatçılar tarafından 21. Yüzyıl kültürü için yeniden tasarlandı.

Gordion Antik Kenti’nin efsanevi kralı Midas ve Frig kültürü hakkında Ulusal ve Uluslararası Davetli Sanatçıların eserleri 16 Eylül – 01 Ekim 2023 tarihleri arasında Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında ücretsiz izlenebilir. Sergi açılışı 18 Eylül Pazartesi Saat 14:00’da Sayın T.C. Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve Hacettepe Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran teşrifleriyle gerçekleştirilecektir. Aynı kapsamda davetli uluslararası sanatçıların izleyicilerle bir arada seramik eserler gerçekleştireceği, seramik şekillendirme teknikleri üzerine etkileşimli çalıştay, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde 19 Eylül – 20 Eylül ve 21 Eylül tarihlerinde Saat 14:30- 17:00 arasında ziyaretçilerin katılımına açık olacaktır. Katılım ücretsizdir. 

Bu seçkin etkinliğe katılan ve emekleriyle destek veren tüm sanatçı, öğretim elamanı ve personelimize teşekkür ederim. 
Prof. Dr. Nadire Şule ATILGAN
Dekan